Artık daha fazla yanlız kalmayın, aşkınızı burda bulun.
Rus kızları
Ukraynalı kızları
Belaruslu kızları
Hızlı arama
Bazı temel arama özelliklerini kullanarak, birçok çekici insan bulabilirsiniz.

Rus gelin, türk ailesindeki yeri ve kültür farklılığı

Son araştırmalar gösteriyor ki Türkiye ye gelen Rusların sayısında her geçen gün artmakta. Başta Antalya, İstanbul ve Ankara illerimizde yoğunlaşan Rus gelinlerin ise yeni bir kültürle karşılaşmaları, bu kültüre adapte olmaları haliyle bazı süreçler içeriyor. Bu illere yerleşen Rus gelinlerin sayısı arttığı içinse buradaki yaşam odaklı tartışmalarda çoğalıyor.
Temel sorun ise Türk toplumunun Ruslara bakış açısından ve önyargılarından kaynaklanmaktadır. Bununla beraber; bazı kültür ve dini farklılıklar, örf ve adetler bazı çakışmalara ve sorunlara yol açabiliyor.
Bunlara örnek vermek gerekirse; yaşlıların elini öpmek, çat kapı misafirlik, diğer örfi alışkanlıklar Rus gelin lerin çok yabancı olduğu ve anlayamadıkları davranışlardan bazıları.

Bununla beraber ülkemizde Rus gelinlerin hoşuna giden unsurların başında ülkemizin doğal güzellikleri ve iklimi geliyor. Rus gelinlerin en önemli ihtiyaçları eşlerinden destek alma ihtiyaçları, bu durumlarda kocası ile beraber Rusya ya dönen de var. Aslında biraz çevre desteği, biraz hoşgörüyle çözülebilecek sorunlar. Öyle ya, mutluluk önce insanın kendi içinde başlamıyor mu?
Türkiye ile Rusya arasındaki bağın giderek güçlenmesi ve Rus turistlerin tatil için Akdeniz Bölgesi'ni tercih etmesi, yeni bir tür trende yol açtı Güzel Rus kızları, Türk erkeklerinin gönlünü fethetti. Rus gelinler çoğaldı. Aslında Rus gelinlerin bu kadar rağbet görmesinin nedeni Türk erkekleri, sözünü geçirebilecekleri güzel kadınlarla evlenmek istiyor. Bu gücü de Rus bayanlarda buluyor. Rus gelinlere rahat ve mutlu bir yaşam sunup, bunun karşılığında da sözlerini geçirip mutlu olmak istiyorlar.
Türk erkeklerine sorulduğunda Rus gelin lerin talep görmesindeki temel farklılıklar özetlemek gerekirse; Rus kadının kariyer ve rüya ev hanımları olmak ile ilgilenmemesi. Rus kadınların hizmet ve fedakârlık göstermesi, geleneksel aile değerlerine bağlılığı, iyi eğitimli ve zeki olmaları unsurları başı çekiyor.

Rus Gelinler içinse Türk kocalarda sevilen özelliklerin başında, eşlerini kıskanmaları, sahiplenmeleri, ilgi göstermeleri olabilir. Bu çoğu Rus kadının kendi kültür ve ilgilerinde alışık olmadığı bir duygu olarak nitelendirilebilir. Maddi durumu yeterli olan Türk erkekleri ile evlilik ise eğer Rus gelinlere daha çok güven veriyor ve bu evlilik daha çabuk gerçekleşiyor.
Sonuç olarak acısı ile tatlısı ile farklı bir kültüre sahip olsalarda, güzellikleri ile tüm dünyayı büyüleyen, ülkemizde ise çoğu Türk erkeğinin hayalini ve kalbini süsleyen Rus bayanların cazibeleri ve özellikleri evliliklerin alışık olmadığımız bir kültürü ile adeta farklılıkların güzel bir harmonisi olarak özetlenebilir.

RSS besleme